piątek, 24 sierpnia 2012

Złoty Szlak

http://www.szczecin.eu/odwiedz_szczecin/trasy_rowerowe/zloty_szlak.html
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.397479343634722.84083.101636003219059&type=3

Popularna promenada szczecinian, prowadząca przez miasto pomiędzy rzeką a puszczą (7 km)


- Chciałbym, aby Szczecin stał się rowerowym miastem - mówi Wiktor. - Żeby rower tutaj nie był kojarzony tylko ze sportem i rekreacją, ale stał się codziennym środkiem lokomocji mieszkańców. To nie tylko duże oszczędności związane z brakiem wydatków na paliwo czy bilety, ale również zdrowy i ekologiczny tryb życia.
Wiktor wie, co mówi, bo mieszka dziś w Londynie, którego władze aktywnie zachęcają mieszkańców, aby przesiedli się na rowery, stanowiące jedyną alternatywę dla przeciążonych środków komunikacji miejskiej.

W Szczecinie spotykamy się w Alei Fontann, w samym centrum miasta, rzecz jasna, na rowerach, bo to najlepszy sposób na odbycie wielu spotkań z przyjaciółmi z rodzinnego miasta. - Szczecin jest fantastycznym miastem - kontynuuje Wiktor - i cieszę się, że zaczyna się tu rozbudowywać infrastrukturę rowerową i budować odpowiednią atmosferę wokół tego. W końcu rower to najlepsza wizytówka dla przyjaznego, postępowego miasta.

Droga rowerowa w tym miejscu jest częścią Złotego Szlaku - ulubionego ciągu spacerowego szczecinian, prowadzącego od Zamku Książąt Pomorskich do Lasu Arkońskiego. Wkrótce będziemy nim też dojeżdżać na nowe nadodrzańskie bulwary. Nieopodal, też przy Złotym Szlaku, bije rowerowe serce miasta: to głównie na placu Lotników gromadzą się uczestnicy Masy Krytycznej, inicjatywy mającej zwrócić uwagę władz i opinii publicznej Szczecina na potrzeby rowerzystów.