środa, 8 sierpnia 2012

Jezioro Słoneczne

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.395224930526830.83480.101636003219059&type=3

4-letni Olivier chce zostać kapitanem statku, jak tata. Dlatego z wielką powagą przygląda się największemu akwenowi w pobliżu domu: Jezioru Słonecznemu. Nadzoruje wzrokiem puszczane po jeziorze zdalnie sterowane motorówki. Sprawdza kierunki wiatru i poznaje pobrzeżną przyrodę. W domu na pobliskich Gumieńcach opowieści o szerokich wodach z zapartym tchem wysłuchuje żółw wodny Oliviera.

W eskapadach, podejmowanych w weekendy albo i częściej, towarzyszy bratu 2-letnia Amelia. Niedawno rodzeństwo dostało swoje pierwsze śpiwory i namiot - i już planują dalekie wyprawy. Jezioro Słoneczne pozostanie jednak ich ulubionym miejscem na krótkie wypady. To tutaj, jak niejeden mały szczecinianin, nauczyli się jazdy na rowerze. Oli już przesiadł się z rowerka biegowego na taki z pedałami. Amelka wspiera się jeszcze bocznymi kółkami, ale w zasadzie to chętniej przedsiębierze pełne elegancji przejażdżki na swej różowej hulajnodze. Pomiędzy jazdami rodzeństwo zrzuca buty i biegnie na piaszczysty plac zabaw.

To wciąż niejedyne atrakcje Jeziora Słonecznego! Dzięki rewitalizacji z 2009 r. obszar ten uzyskał oświetlenie, ławki, ścieżki spacerowe i biegowe, w tym ścieżkę zdrowia, altanki, miejsca do grilla. Nie dziw więc, że miejsce to cieszy się coraz większym zainteresowaniem szczecinian. Właśnie dzisiaj odbył się tutaj Wielki Piknik Rodzinny „Zostań Przyjacielem Pszczół“.